Majówka coraz bliżej, a Ty nadal nie wiesz dokąd pojechać? Może do Sopotu, może na Mazury, albo na Pojezierze. A teraz szczerze sobie odpowiedz, kiedy ostatni raz byłeś w Zakopanem?
Stolica polskich gór

Zakopane ukochali sobie nasi literaci. Bywali tu najwięksi: Jan Kasprowicz, Władysław Orkan, Wincenty Pol i oczywiście Stanisław Wyspiański. Wszyscy podkreślali niesamowitą atmosferę Zakopanego. Wskazywali na najpiękniejsze polskie szczyty i czyste piękno gór. Morskie Oko, Dolina Trzech Stawów, Dolina Kościeliska – wszystkie te miejsca dla każdego z nich miały swój wyjątkowy i niepowtarzalny urok.

Zakopane dziś

Dzisiaj wiele osób unika Zakopanego, ze względu na tłumy poruszające się po Krupówkach, gwar i hałas, które nieodmiennie towarzyszą temu miastu. Konieczność przepychania się i walki o oscypek nie do końca przemawiają do wyobraźni wielu z nas. Ale może warto się zastanowić, czy tak rzeczywiście jest. Hotel Krupówki Zakopane wcale nie musi oznaczać hałasu. Może za to oznaczać piękną zabytkową willę w stylu szwajcarskim. Urokliwe miejsca położone wokół Krupówek warte są tego, aby do nich zajrzeć, odwiedzić je, może się zadomowić. A słynny hałas Krupówek? Jest na swój sposób uroczy, a w tak klimatycznym hotelu milknie jego siła. Nie da się również ukryć, że taka lokalizacja to idealna baza wypadowa na górskie wędrówki. Niezależnie od tego, czy planujemy wyprawy małe czy duże, punkt startowy na Krupówkach to idealne miejsce.

Zakupy

Trudno uciec od tego tematu. Tym bardziej, jeśli wyjeżdżamy na majówkę całą rodziną. I Krupówki pod tym względem są o tyle wygodne, że jest tu wszystko. Od oscypków, przez tradycyjne grzane wino do ubrań z góralskimi akcentami. Fanki gotowania na targu znajdą rydze, konfiturę z żurawiny lub płatki róży w cukrze. I oczywiście obowiązkowo, sok z malin lub żurawiny. Do tego tradycyjne góralskie bambosze, skarpety, a dla dziadka rzeźbiona góralska laska. I w ten oto sposób wszystkie prezenty i zakupy zostają zrobione w jednym miejscu.
Część osób powie Wam, że jeśli szukacie piękna gór i spokoju to wybierzcie Bieszczady albo Beskidy, ale nie jedźcie do Zakopanego, bo tam tłumy. A prawda jest taka, że tłumy podczas majówki są wszędzie. I z tym faktem trzeba się pogodzić, chyba że zamierzacie jechać w głęboką głuszę. Ale jeśli rzeczywiście zależy Wam na ciszy i naładowaniu baterii, to ten relaks znajdziecie na zakopiańskich szlakach. Nikt przecież nie spędzi całego dnia na Krupówkach. Może warto spróbować i na nowo odkryć polskie Tatry. Teraz wystarczy tylko wyszukać w google: hotel rezerwacja Zakopane online i przejść do działania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here