hiszpania
fot. pexels.com

Jeśli wybierasz się na wakacje do Hiszpanii, to koniecznie poznaj kilka miejsc, obok których nie można przejść obojętnie w tym miejscu! Co zatem warto zobaczyć w Hiszpanii?

Zobacz też: https://www.citeam.pl/hiszpanskie-slodycze-dla-ktorych-warto-rano-wstac-w-oczekiwaniu-na-mozliwosc-podrozowania-zaostrzamy-apetyty/

Costa Brava, czyli Dzikie Wybrzeże

To zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miejsc w Hiszpanii, które naprawdę zapiera dech w piersiach. Costa Brava znajduje się od strony Morza Śródziemnego, a dokładniej ujmując ciągnie się wzdłuż jego północnego wybrzeża; od hiszpańsko-francuskiej granicy aż do przedmieść Barcelony (wschodnio-północnych). Costa Brava, czyli Dzikie Wybrzeże to miejsce, w którym można podziwiać skaliste klify, skały, półwyspy, plaże. Są tu również ośrodki turystyczne.

Barcelona

Barcelona wcale nie jest największym miastem Hiszpanii – jest nim stolica Hiszpanii, czyli Madryt – ale jest to zdecydowanie najczęściej odwiedzane miejsce, nawet częściej od Hiszpanii. To miasto bardzo głośne, tętniące życiem. Jest tu wiele pięknych ulic, starówka, porty i wyjątkowa modernistyczna architektura, którą z pewnością zachwycą się nie tylko fani podziwiania architektury. Jednym z ciekawych zabytków w Barcelonie jest Sagrada Familia – kościół secesyjny autorstwa Gaudiego.

Picos de Europa

Ta atrakcja jest zdecydowanie polecana dla fanów wypraw górskich, ponieważ Picos de Europa jest masywem, najwyższym pasmem Gór Kantabryjskich. Tworzy on wyjątkowy krajobraz Hiszpanii. Położony jest między Kantabrią, Asturią, León, Kastylią. Wyróżnia się ośnieżonymi szczytami i zielonymi pastwiskami. Są tu również głębokie kaniony.

Toldeo

Toldeo to miejsce, w którym jest mnóstwo zabytków.  Są tutaj kościoły, synagogi, meczety. Opowiadają one historię Hiszpanii, a większość z nich można na spokojnie zwiedzić i zobaczyć. Wielu turystów mówi, że jeśli ktoś przyjeżdża do Hiszpanii na dzień lub weekend, to warto aby przyjechał właśnie do Toldeo, ponieważ jest tutaj właśnie dużo różnych zabytków, których znajdują się w jednym miejscu i zwyczajnie można odkryć historię Hiszpanii.

Przeczytaj też: http://www.longtimebeauty.pl/dokladny-demakijaz-skory-suchej-krok-po-kroku/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here