Każdy człowiek powinien wypijać minimum dwa litry wody dziennie. To dużo, biorąc pod uwagę, że często sięgamy po wodę butelkowaną, która generuje dość duże koszty. Trudno to dostrzec prowadząc gospodarstwo domowe, ale przy zarządzaniu dużą organizacją trzeba się zastanowić nad tym, czy to wszystko ma sens.

Systemy uzdatniania wody

Kupowanie wody butelkowanej to też ogromne zagrożenie dla przyrody – skoro każdy z nas codziennie wyrzuca jedną lub dwie plastikowe butelki, to gdy pomnożymy to przez 365 dni w roku, a potem przez liczbę ludności, można się złapać za głowę. Dlatego coraz częściej ludzie starają się pozyskiwać wodę pitną bezpośrednio z wodociągu. Umożliwiają to systemy uzdatniania wody. W zależności od skali, w jakiej chcemy oczyszczać wodę oraz dokładności tego filtrowania możemy wybierać między wieloma modelami na rynku.

Bezbutlowe dystrybutory wody

Innym sposobem na to, by ograniczyć produkcję plastikowych butelek, które mają służyć do przechowywania wody, jest korzystanie z bezbutlowych dystrybutorów wody. Jest to rozwiązanie równie korzystne dla środowiska, co dla nas samych. Pomyśl tylko – nie trzeba już więcej jeździć do sklepu po kolejne zgrzewki wody mineralnej, nie trzeba pamiętać o zamówieniu kolejnej butli do posiadanego dystrybutora. Bezbutlowe dystrybutory wody całkowicie odejmują Ci to zmartwienie.

Ochrona środowiska a woda butelkowana

Systemu uzdatniania wody, bezbutlowe dystrybutory wody i wszelkie inne sposoby umożliwiające spożywanie wody bez korzystania z plastikowych butelek są dużym krokiem w kierunku ochrony środowiska. Nie tylko dlatego, że pozwalają na ograniczenie śmieci, ale i dlatego, że ucinają całość tego przemysłu – od wydobycia przez transport aż do produkcji butelek. Ma to niemniejsze znaczenie niż samo redukowanie ilości odpadów, o którym najczęściej myślimy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here