Jak zarejestrować kartę SIM w Orange?

Zanim zaczniesz korzystać z numeru w Orange na kartę, musisz go zarejestrować. Jak to zrobić? Oto sposoby, dzięki którym szybko zarejestrujesz kartę SIM.

Rejestracja karty SIM polega na przypisaniu do niej Twoich danych: imienia, nazwiska i numeru PESEL. Dopóki tego nie zrobisz, Twój numer pozostanie nieaktywny. Obowiązek rejestracji kart SIM wynika z przepisów Ustawy o działaniach antyterrorystycznych i od 25 lipca 2016 roku dotyczy wszystkich osób, które korzystają z numeru na kartę.

Numer na kartę w Orange możesz zarejestrować w punktach usługowych i handlowych na terenie całej Polski:

  • w marketach (na przykład Media Markt);
  • w kioskach i salonikach prasowych (Kolporter, Ruch, Inmedio, Relay, Świat Prasy);
  • w sklepach spożywczych (Żabka, Fresh Market);
  • w placówkach Poczty Polskiej;
  • na wybranych stacjach benzynowych (Circle K, BP).

Aby zarejestrować numer, musisz mieć przy sobie kartę SIM oraz dokument, który potwierdzi Twoją tożsamość – paszport lub dowód osobisty.

Kartę SIM możesz zarejestrować także w salonie Orange. Aby przyśpieszyć tę procedurę, przed wizytą w salonie możesz wysłać bezpłatnego SMS-a pod numer 80170 ‒ w jego treści powinno znaleźć się Twoje imię, nazwisko oraz numer PESEL.

Numer w Orange możesz też zarejestrować online na stronie https://www.orange.pl/view/zarejestruj-numer, na której znajdziesz też informacje na temat różnych metod rejestracji.

Rejestracja online w serwisie banku

Jeżeli jesteś klientem banku Millenium, ING lub PBS, kartę SIM możesz zarejestrować bez wychodzenia z domu. Jak to zrobić? Zaloguj się do serwisu transakcyjnego i znajdź usługę „Zarejestruj numer na kartę”, następnie podaj numer telefonu oraz numer karty SIM. Resztę niezbędnych danych uzupełni system bankowy, który wyśle Twój wniosek do Orange. Po zakończeniu procesu otrzymasz SMS-a z potwierdzeniem rejestracji.

Jeżeli nie jesteś pewien, czy rejestracja przebiegła pomyślnie, możesz samodzielnie sprawdzić, czy Twój numer jest aktywny. Wystarczy, że wyślesz SMS-a o treści NUMER pod bezpłatny numer 80190.

Więcej informacji o tym, jak możesz zarejestrować kartę SIM, najdziesz na stronie Orange: https://doladowania.orange.pl/oferta/czy-twoj-numer-jest-zarejestrowany/

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here