owoce niska kaloryczność
fot. pixabay.com

Owoce to samo zdrowie! Jednakże nie wszystkie owoce to samo zdrowie i możemy je jeść do woli. Niektóre owoce posiadają bardzo dużo kalorii oraz wysoki indeks glikemiczny i lepiej na nie uważać w diecie redukcyjnej. Które owoce mają najniższą kaloryczność? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/najmniej-kaloryczne-owoce/

Owoce

Owoce powinny znaleźć miejsce w naszej codziennej diecie. Dostarczają nam one wiele niezbędnych witamin, minerałów oraz błonnika. Owoce również mogą zaspokoić naszą chęć na słodycze, gdyż same zawierają naturalne cukry.

Owoce jednak należy jeść z umiarem. Zwłaszcza, że niektóre z nich są wysokokaloryczne, a także mają wysoki indeks glikemiczny. Nie powinno się ich również zjadać przed spaniem, gdyż mogą fermentować w naszym układzie pokarmowym i powodować rano nieprzyjemne dolegliwości.

Owoce powinno się spożywać w niewielkich ilościach, do godzin popołudniowych.

Najmniej kaloryczne owoce

Owoce, które posiadają najmniej kalorii i mogą z powodzeniem zastąpić ci deser, to arbuz, porzeczki, truskawki, melon, brzoskwinia, grejpfrut, nektarynka, żurawina, agrest, pomarańcze, śliwki, morele, wiśnie, ananas, jagody, maliny, jabłko, mandarynka, gruszka.

Z powyższych owoców możesz przygotować świetny mix, który zastąpi ci słodycze lub zdecydować się na jedzenie codziennie jednego, innego owocu. A jeśli chcesz zrobić z nich coś bardziej smacznego, możesz zdecydować się na połączenie owoców i warzyw w pożywnym smoothie.

Owoce są wskazane w naszej diecie, gdyż posiadają wiele cennych składników oraz błonnik pokarmowy, który nie tylko ułatwia trawienie, ale również ma bardzo korzystny wpływ na nasz organizm. Dodatkowo w niektórych owocach znajduje się dużo wody, która jest niezbędnym składnikiem dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Jedz owoce, lecz pilnuj ich ilości oraz czasu ich spożywania. Nie jedz ich na noc, ale raczej do godzin popołudniowych, jedz je najlepiej w surowej postaci, jeśli możesz to również ze skórką, w której kryje się wiele cennych witamin.

Przeczytaj też: http://www.poczujnature.pl/paczki-a-dieta/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here