Jaki kurort wybrać w Bułgarii?

Bułgaria zdecydowanie wraca do łask polskich turystów, którzy doceniają piękne i piaszczyste plaże, pewną pogodę oraz niezbyt wygórowane ceny. Duże znaczenie ma także stosunkowo niewielka odległość od granic naszego kraju, więc szczególnie osoby z południowej Polski chętnie wybierają się samochodem do kurortów w Bułgarii. Największą popularnością cieszą dwa, czyli Słoneczny Brzeg i Złote Piaski. Na który warto się zdecydować? Na pewno jest kilka aspektów, które można wziąć pod uwagę przy wyborze jednego z miejsc.

Dlaczego Słoneczny Brzeg?

To opcja szczególnie polecana dla tych, którzy doceniają pewien luksus i nowoczesność. W tym kurorcie znajduje się zdecydowanie więcej nowych hoteli, ale ma to też swoje przełożenie na wyższe ceny. Słoneczny Brzeg jest także bardziej zatłoczony, ponieważ to miejsce upodobali sobie turyści z Niemiec i Holandii. Z kolei można liczyć na bardzo ciekawe wycieczki, np. brzegiem morza dochodzi się do zabytkowego miasta Nesebyr z urokliwą średniowieczną zabudową, albo zdecydować się na fakultatywne wycieczki do Istambułu. Dzieci ucieszą parki wodne i wiele innych atrakcji przygotowanych właśnie dla nich.

Dlaczego Złote Piaski?

Jest to najstarszy bułgarski kurort. Ze względu na pas lasu oddzielający rozległą plażę od lądu, temperatury bywają trochę niższe w porównaniu ze Słonecznym Brzegiem. To miejsce jest trochę bardziej spokojne, przede wszystkim mniej oblegane przez turystów. Złote Piaski stanowią atrakcję przede wszystkim dla tych, którzy pragną się ładnie opalić i wygrzać na plaży, a wieczorem dobrze zabawić. Miejscowe dyskoteki, bary i kluby nocne tętnią życiem praktycznie przez całą noc. W ramach relaksu można także udać się do jednego z największych w tej części Europy parków wodnych.

Jedno jest pewne – bez względu na decyzję, to oba kurorty gwarantują udany wypoczynek. Plaże są piaszczyste i bardzo szerokie, nie można też narzekać na ofertę gastronomiczną. Pogoda również nie powinna spłatać figla. Co ważne dla wielu osób, w Bułgarii latem jest ciepło i słonecznie, ale nie tak gorąco, jak w na południu Hiszpanii czy też w krajach afrykańskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here