Korfu od strony klimatycznej

Jeśli planujemy wypad na Korfu, musimy wziąć pod uwagę tamtejszy klimat. Jeśli kiedykolwiek byliśmy w Grecji, to właśnie na Korfu przeżyjemy spore zaskoczenie. Dlaczego? Zapraszamy do lektury!

Więcej opadów

Jeśli Grecja kojarzy Ci się ze spaloną słońcem ziemią, to poniekąd masz rację. Faktycznie – na tym obszarze świeci go na tyle dużo, że wyjazd tam w lipcu bądź sierpniu (a szczególnie w sierpniu), może być bardzo trudny dla osób, które nie lubią silnych upałów. Podobnie zresztą jest na Krecie. Tymczasem Korfu jest zupełnie inne. Wyspa ta jest cały czas zielona. Nic w tym dziwnego – tutejszy klimat jest o wiele bardziej wilgotny.

Kiedy na Korfu pada deszcz? Na silne opady możemy trafić nawet i na początku czerwca. Jednak w lipcu i sierpniu (także i we wrześniu), pogoda jest już bardzo słoneczna.

Korfu a temperatury

Jeśli koniecznie chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o klimacie Korfu, koniecznie warto tam pojechać. Chociażby na jednodniową wycieczkę z Korfu – Dorota Kamińska. Dlaczego? Bo przekonacie się, że na obszarze tej wyspy nie ma takich upałów, jak w samej Grecji czy nawet na Krecie.

Co ciekawe, letni klimat tej pięknej wyspy w znacznym stopniu przypomina ten, z którym możemy się spotkać w Polsce o tej samej porze roku. W okresie letnim, temperatura nie powinna tu przekroczyć 30 – 33 stopni Celsjusza. Maj – podobnie jak w Polsce – również nie zaskoczy nas temperaturami wyższymi niż 21 – 23 stopnie Celsjusza. Jak więc widać, jest tu całkiem przyjemnie i co ważne – nie jest zimno.

Inne czynniki

Jak nietrudno się domyślić, Korfu to również wyspa o dużej wilgotności powietrza. Przedkłada się to rzecz jasna na warunki bytowania na niej. Odczucie upału w pewnym stopniu rozwiewają tutejsze, skądinąd dosyć silne wiatry. Jednym słowem – warto poznać tę wyspę! Jeśli również i Ty chcesz to zrobić, zapraszamy do kontaktu. Gwarantujemy, że ta podróż będzie niezapomniana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here