Jamajka, czyli wczasy w karaibskim stylu

Jamajka jest trzecią, co do wielkości, wyspą Morza Karaibskiego, na której sezon trwa cały rok. Przyciąga turystów z całego świata, a oferty wycieczek na Jamajkę można znaleźć także w biurach podróży w Polsce. Nie jest to tani kierunek, ale na pewno niezwykle interesujący, więc coraz więcej osób decyduje się spędzić swoje wakacje na tej uroczej wyspie.

Białe plaże i cudowne rafy koralowe

Jamajka słynie z pięknych, piaszczystych plaż. Piasek jest tak delikatny i jasny, że plaże przypominają trochę wielkie, białe przestrzenie. Jeżeli słońce zaczyna być zbyt intensywne, to zawsze można usiąść w cieniu palmy kokosowej. Najdłuższa jest plaża w Negril. Tam również są idealne warunki do uprawiania sportów wodnych.
Z kolei każdy fan Jamesa Bonda będzie na pewno chciał znaleźć się na plaży w Ocho Rios, gdzie nakręcono słynną scenę z pierwszego filmu tej serii, czyli Dr No, kiedy to Ursula Andress wychodzi z morza. Warto też zaznaczyć, że niedaleko tej plaży, w rezydencji Golden Eye, pisarz Ian Fleming napisał swoje książki o Jamesie Bondzie. W Ocho Rios trudno też nie zachwycić się przejrzystą, krystaliczną wodą oraz rafami koralowymi i właśnie dlatego, wiele osób korzysta z miejscowej wypożyczalni sprzętu do nurkowania, aby z bliska podziwiać piękno tego podwodnego świata.

Co ciekawe, plaże jamajskie tętnią życiem nie tylko w ciągu dnia. Wieczorem warto rozkoszować się widokiem zachodu słońca, a potem przysiąść w jednym z barów i sączyć smakowite karaibskie drinki.

Czarujące krajobrazy

Jamajka może się poszczycić wyjątkowymi widokami, egzotyczną fauną i florą. Wielką atrakcję stanowią wulkaniczne Błękitne Góry, liczne jaskinie, np. Runaway Cave, a także groty i pieczary Windsor Cave ciągnące się na długości 3 kilometrów. Przepiękne są też wodospady.

Ciekawa kultura

Jamajczycy to niezwykle pogodny naród słynący z zamiłowania do muzyki reggae i rumu. Właśnie stąd pochodził przecież król reggae, czyli Bob Marley i ten fakt przyciąga na wyspę tysiące jego fanów, którzy w rytmie muzyki sączą drinki przyrządzone na bazie rumu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here