Marynarz również składa zeznanie podatkowe

Nieuchronnie nadszedł ten czas w roku, w którym osiągający jakiekolwiek dochody Polacy, muszą rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Zasada jest prosta: każdy, kto jest zameldowany na terytorium państwa polskiego, podlega obowiązkowi rozliczenia się z całości osiągniętych w minionym roku dochodów. Nie ma znaczenia w tym momencie, czy wynagrodzenie otrzymał od krajowego czy zagranicznego pracodawcy. Szczególnie zawiłym pod względem prawnym przypadkiem są podatki dla marynarzy. Jak zatem wygląda rozliczenie osób pracujących na morzu?

Jak marynarz rozlicza PIT?

Marynarze zatrudnieni wyłącznie przez polskie przedsiębiorstwa nie powinni mieć z tym większych problemów. Od 1 stycznia 2019 r. nie są oni zobligowani do samodzielnego przygotowywania deklaracji podatkowej. Zajęła się tym za nich Krajowa Administracja Skarbowa. Każdy podatnik może się w tej chwili zalogować na stronie internetowej Portalu Podatkowego i sprawdzić, czy jego deklaracja jest sporządzona poprawnie. Rozliczanie podatków marynarzy staje się problematyczne w momencie, gdy otrzymują oni wynagrodzenie od zagranicznych firm. W takim wypadku KAS nie będzie miała wystarczających informacji, by przygotować rozliczenie prawidłowo uwzględniające podatek za pracę marynarzy. Konieczne będzie wiec złożenie do Urzędu Skarbowego stosownej korekty zeznania podatkowego.

Jak radzić sobie, gdy podatki marynarskie są za trudne?

Dobrym rozwiązaniem jest zwrócenie się do specjalisty w tej dziedzinie. Wykwalifikowany radca prawny pomoże osobom pracującym na morzu przygotować korektę zeznania podatkowego. Zadba także o kompleksowe rozliczenie podatkowe rodzin marynarzy. Dobra kancelaria radcowska, zatrudniająca doświadczonych radców prawnych, uwolni swoich klientów od problematycznych zagadnień związanych z rozliczeniami podatkowymi. Kancelarię taką można znaleźć pod adresem: https://radcaprawny-trojmiasto.pl/. Marynarze korzystający z jej usług na pewno docenią fachową pomoc prawną. Dzięki niej nie będą musieli się już obawiać fiskusa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here