Mało kto zdaje sobie sprawę jak różnorodne są materace. Dlatego też, odwiedzając stronę jakiegokolwiek sklepu z tego typu produktami nie trudno o zawrót głowy. Jakie materace są dzisiaj najpopularniejsze? Czym charakteryzują się najczęściej wybierane przez klientów modele?

Materace piankowe

Niezwykle ciekawą grupę stanowią z pewnością materace piankowe. Trudno jednoznacznie określić czy są one godne polecenia, gdyż różnorodność materacy piankowych jest bardzo duża. Niskiej jakości, zwykle najtańsze materace z pianki poliuretanowej nie są zbyt trwałe ani też wygodne. Pianka w takich materacach przypomina zwykłą gąbkę, która bardzo szybko się zużywa. Przeważnie po krótkim okresie użytkowania materace tego typu do niczego się już nie nadają.

Najwyższej klasy materace piankowe charakteryzują się jednak dużą wytrzymałością oraz zapewniają komfort. Na szczególne wyróżnienie zasługują z pewnością piankowe materace termoelastyczne. Punktowe ugięcia pianki termoelastycznej sprawiają, że idealnie dopasowuje się ona do ciała użytkownika. Żadnego rodzaju sprężyny ani inne pianki nie są w stanie zapewnić tak doskonałego dopasowania do wagi i kształtu ciała.

Przykładami materacy piankowych są również materace lateksowe. Swego czasu były one bardzo popularne, jednak z czasem udoskonalono materace sprężynowe, pojawiło się również wiele innych modeli piankowych. Tym samym lateks nie jest dziś już aż tak modny, jednak nadal cieszy się powodzeniem wśród wielu klientów. Lateks gwarantuje przede wszystkim elastyczność materaca, ale również sprawia, że jest on wytrzymały. Wiele zależy jednak również od rodzaju wykorzystanego lateksu.

Materace ze sprężynami

Nie ma wątpliwości, że za tradycyjne uważa się materace sprężynowe. – Wiele z nich różni się znacząco od materacy stosowanych jeszcze kilkanaście lat temu – twierdzi ekspert sklepu Materace-dla-Ciebie.pl. Najbliższe tradycyjnym są materace bonellowe. Posiadają one zwyczajne sprężyny, które zapewniają co prawda trwałość, ale już nie koniecznie najwyższy komfort. Mimo wszystko wciąż są to popularne materace, choćby ze względu na ich relatywnie niskie ceny. Najwyższej jakości materace bonellowe są też jednak całkiem wygodne.

Z tego rodzaju materacami spotkać można się na przykład w hotelach. Wynika to właśnie z ich bardzo dostępnej ceny, umożliwiającej hotelom hurtowy zakup nawet kilkudziesięciu łóżek. Jednocześnie, goście spędzający na tego typu materacach kilka nocy nie mają na co narzekać.

Warto zwrócić uwagę również na materace kieszeniowe, będące dzisiaj najpopularniejszym typem materacy sprężynowych. Generalnie wydaje się, że są to ogółem najczęściej kupowane materace. Posiadają one wszelkie zalety materacy bonellowych, a dodatkowo pozbawione są ich wad. Rzecz w tym, że zapakowane w materiałowe kieszonki sprężyny nie rozplątują się, ani też nie wychodzą na wierzch. Tym samym próżno szukać trwalszych materacy sprężynowych. Co więcej, kieszonki można modyfikować pod względem twardości, co umożliwia tworzenie wielu stref twardości w jednym materacu. Ugięcia kieszonek tylko w miejscach nacisku sprawiają, iż materace tego rodzaju stanowią solidną podporę kręgosłupa i nie powodują bólów kręgosłupa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here