Jak oszczędzić na wymarzoną wycieczkę?
Niemal każdy marzy by gdzieś wyjechać, ale nie każdy ma na to fundusze. Postaramy się podpowiedzieć co zrobić by z naszego budżetu nie ubywało aż tyle pieniędzy.
Oto kilka wskazówek:
– żywność – starajmy się unikać tych droższych sklepów, najlepiej zrobić większe zakupy w hipermarkecie na cały tydzień
– używki – papierosy, alkohol – szczególnie to pierwsze jest bardzo niezdrowe oraz kosztowne. Warto rzucić palenie, ewentualnie przejść na e-papierosy, które są znacznie tańsze.
– imprezy – omijajmy je, kto z nas nie obudził się na drugi dzień po imprezie z pustym portfelem?
– odzież – szukajmy promocji, wiele sklepów prowadzi wyprzedaże, na których możemy kupić naprawdę fajne ciuchy
– niepotrzebne wydatki – czy zdarzyło Ci się np. stojąc już w kolejce w sklepie sięgnąć po gumy do żucia czy napój? Nie bez powodu takie drobne rzeczy znajdują się tuż przy kasie sprzedawcy. Jest to potwierdzone wieloma badaniami, że wiele osób ma już taki odruch, którego niestety trzeba się pozbyć.
– zmiany lub wypowiedzenie umów telefonów (np. telefon stacjonarny), telewizji kablowej. Czy na pewno z tego korzystasz? Poszukaj może lepszej oferty, obecnie jest wojna o klienta i warto to wykorzystać.
– gotowanie w domu, najlepiej na kilka dni. Jedzenie na mieście jest zwykle drogie. Za kilka złotych możemy już ugotować zupę na kilka dni, ile więc już oszczędzimy?
– sprzedaj niepotrzebne rzeczy – książki, płyty. Na pewno masz sporo przedmiotów, które walają się nieruszane od lat. Zdziwiłbyś się co ludzie kupują, więc warto je wystawić na Allegro bądź innym serwisie ogłoszeniowym.
– środki komunikacji miejskiej zamiast auta. Wielu ludzi ma nawyk jazdy samochodem nawet do pobliskiego sklepu. Czy nie lepiej przespacerować się? Dzięki temu nie dość, że oszczędzimy pieniądze to i nasza kondycja będzie o wiele lepsza. Do pracy dojeżdżasz samochodem, a masz tramwaj czy pociąg? Dodatkowa gotówka zostaje w Twoim portfelu!

www.odszkodowaniazoc.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here