Polskie góry  skrywają przed turystami wiele tajemnic. Kuszą tym, co niepoznane. Intrygują swoją majestatycznością i niedostępnością. Jakie atrakcje czekają na podróżnych w malowniczych Pieninach? Na co warto zwrócić uwagę, decydując się na nocleg w tych pięknych górach?

Jakich atrakcji nie można pominąć, będąc w Pieninach?

Poznawanie okolicznych terenów warto rozpocząć od przekroczenia progu Pienińskiego Parku Narodowego – pierwszego parku narodowego w Polsce, który powstał jeszcze przed II wojną światową. Nie jest on może największy, nadrabia za to bajecznymi widokami i bogactwem przyrody. Perełką dawnej architektury jest zamek w Czorsztynie, wybudowany w XIV wieku, znajdujący się nad Dunajcem. Zażyć kąpieli można w niedalekim Jeziorze Czorsztyńskim. Z plaży rozciąga się widok na wspaniałe góry. Będąc na wycieczce w Pieninach, nie sposób pominąć również zamku w Niedzicy, datowany na XIV wiek.

Wspaniałe górskie szczyty zachęcają turystów do włożenia nieco wysiłku w ich lepsze poznanie. Najwyższym szczytem Pienin Środkowych są oczywiście Trzy Korony. Nie da się ukryć, że to jeden z najbardziej atrakcyjnych pod względem turystycznym rejonów górskich. Bogactwo roślinności, samotne turnie, zbocza z licznymi dolinami i potokami – region jest tak urokliwy, że aż żal z niego wyjeżdżać.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając nocleg w Pieninach?

Wyjazd typowo turystyczny warto poprzedzić starannym poszukiwaniem noclegu. W szczycie sezonu może być ciężko znaleźć coś na szybko, a najlepsze pokoje będą już pozajmowane. Wybierając nocleg, warto zwrócić uwagę na zdjęcia umieszczone na stronie internetowej danego ośrodka czy gospodarzy, np. na tej stronie www.willamagiera.pl. Jaki widok rozpościera się za oknem? Czy obok ośrodka nie ma przypadkiem ruchliwej szosy? Czy w najbliższej okolicy jest przystanek autobusowy? Jeśli przyjechaliśmy własnym autem, równie ważna staje się kwestia bezpiecznego parkingu, najlepiej ogrodzonego. Dobrze też, jeśli w najbliższej okolicy znajduje się choć mały sklepik.

Przed rezerwacją miejsca warto sprawdzić w internecie opinie dotyczące właściciela obiektu. Z recenzji często dowiemy się sporo na temat rzeczywistego stanu technicznego pokoju i łazienki, a także poziomu czystości i jakości obsługi. Dowiemy się również, czy personel ośrodka bywa pomocny i czy możemy liczyć na śniadania w cenie pokoju. Więcej informacji na temat noclegu w Willi Magiera można znaleźć na stronie internetowej http://www.willamagiera.pl/noclegi-pieniny.html.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here