Pułapki czyhające na poszukujących noclegu w górach

Chcesz wyjechać na urlop i w ostatniej chwili postanowiłeś to zrealizować. Nerwowo poszukujesz noclegu. Nie robisz wnikliwej analizy, nie zapoznajesz się z ofertą, nie czytasz. Bazujesz na kilku obrazach, które wywołują w Tobie pozytywne emocje i rezerwujesz. Kupujesz to, co portal chce abyś kupił, a nie to, czego potrzebujesz lub oczekujesz. Najczęściej kryteria wyświetlania i algorytm z tym związany jest słodką tajemnicą właścicieli systemu oferującego możliwość rezerwacji. Klikasz kupuję w jednym z bardziej znanych portali oferujących możliwość rezerwacji online i już gotowe. Pakujesz się i ruszasz w podróż. Wydaje Ci się, że nic Cię nie zaskoczy, a tu nagle…

Miało być tak pięknie

No właśnie. Chciałeś odpocząć od zgiełku miasta, a tu niespodzianka – pokój który wynająłeś znajduje się nad sklepem spożywczym, do którego dostawy artykułów zaczynają się od godziny 6.00, a naprzeciw jest ogródek piwny z którego dobiega muzyka i gwar do późnych godzin nocnych. Wyobrażałeś sobie, że skoro jedziesz do uzdrowiska to zapewne będziesz miał piękny widok z okna, a dom otoczony będzie łąką pełną kwitnących kwiatów. Niestety zamiast motyli i kwiatów masz szczekanie psów, gwar spacerujących turystów i klaksony przejeżdżających samochodów na pobliskiej ulicy.

Tak niewiele za tak wiele

Pobyt na wypoczynku w kurorcie ma swoją cenę. Miejscowości takie jak np. Zakopane i Krynica zawsze będą oferowały ceny wyższe, niż miejscowości oddalone o kilka lub kilkanaście kilometrów i choć nie każdy chciałby mieszkać na rynku w Krakowie to wiadomo, że takie mieszkania będą najdroższe oferując nie zawsze idący w parze z ceną komfort. Wróćmy jednak w nasze góry. Wybierając miejsce na nocleg w górach, sprawdź dokładnie, w jakim pokoju będziesz zmuszony przebywać. Czy w tym pokoju będzie choć trochę przestrzeni? Czy zdjęcia zostały zrobione szerokokątnym obiektywem aby zniekształcić rzeczywistość i pokazać więcej, niż otrzymasz w realu? Czy powierzchnia całkowita równa się powierzchni użytkowej? Czy może „urocze” skosy, małe okienko, ponure ściany, zbyt słabe żarówki spowodują, że będziesz czuł się jak w norze i ciągle będziesz myślał jak uciec.

Pobyt na wypoczynku

Porozmawiaj z właścicielem

Nie tylko komunikatory, nie tylko magiczny przycisk kup teraz ale człowiek. Jeżeli wykonasz telefon do ośrodka i zapytasz o nurtujące Cię wątpliwości, posłuchasz głosu właściciela, to być może przekonasz się, że obiekt który wybrałeś będzie dla Ciebie odpowiedni. Lub odwrotnie – uznasz po zadaniu kilku pytań, że ten obiekt nie jest dla Ciebie. Jeśli tego nie zrobisz i zaufasz tylko informacjom w internecie i zdjęciom, to możesz na miejscu się rozczarować. Zasługujesz na prawdziwy urlop w godnych warunkach niezależnie od tego, ile Twój pobyt będzie kosztował, więc dokonuj trafnych i przemyślanych wyborów. No właśnie, jeśli już mówimy o pieniądzach, ile powinien kosztować dobry nocleg w górach? Na to pytanie nie ma odpowiedzi. Cena nie decyduje o niczym. Znaleźć można naprawdę fajne domy, gdzie za nocleg zapłacisz mniej niż 50 zł, a za te pieniądze otrzymasz bardzo dobre warunki do wypoczynku, ale może być także odwrotnie. Przepłacisz za pobyt w ośrodku wczasowym, który już swoje lata świetności będzie miał za sobą, gdzie strach będzie ściągnąć buty czy wejść bez klapek pod prysznic. Gdzie materace będą zbyt miękkie, a łóżka zbyt wąskie i krótkie. Poświęć trochę czasu i poszukaj miejsca oferującego noclegi w górach, bez koloryzowania i poprawiania rzeczywistości, a będziesz zadowolony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here