Tanie wakacje w 2017 roku

Chociaż do wakacji w 2017 roku pozostało jeszcze sporo miesięcy, to naprawdę warto już teraz pomyśleć nad tym, gdzie spędzić wakacje w miarę tanio, ale jednocześnie miło i aby wakacyjny urlop był atrakcyjny. Wbrew pozorom jest to możliwe.

Wakacje w Polsce – nad morzem

Stereotypowe myślenie o urlopie nad Bałtykiem sprowadza się do opinii, że jest drogo i pogoda fatalna. Owszem, bywają niezbyt tanie oferty, jednak praktycznie w każdej nadmorskiej miejscowości można znaleźć pokój gościnny lub kwaterę za 30-40 zł od osoby. Bywają nawet tańsze, ale w tym przypadku warunki bytowe mogą pozostawiać wiele do życzenia, chyba że mamy do czynienia z miejscem niezbyt obleganym przez turystów. Może nawet warto zrezygnować z tych najbardziej znanych kurortów i poszukać czegoś innego, jeżeli zależy nam na spokoju i prawdziwym wypoczynku. Czasami opłaca się przejść kawałek plażą i nawet w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Kołobrzegu, Łebie czy Jastarni uda znaleźć się miejsce wolne od tłumu. Z małymi dziećmi bywa to uciążliwe, ale wtedy można zastanowić się nad noclegiem gdzieś na uboczu znanego miejsca. Będzie taniej i spokojniej.

Dojazd

Oprócz noclegów, równie istotny jest dojazd, a z tym bywa naprawdę ciężko ze względu na remonty dróg i jednak ciągle słabą sieć dróg ekspresowych i autostrad. Mowa oczywiście o dojazdach własnym samochodem lub busem. Jednak i w tej kwestii wiele zależy od terminu i godzin podróży. Wiadomo, że przed długimi weekendami zawsze są korki. Także powroty w niedzielę rzadko bywają płynne. Ciekawą alternatywą wydaje się jazda w godzinach nocnych, ale niektórzy nie czują się dobrze za kierownicą po zmroku. Owszem, ruch jest mniejszy, ale trzeba liczyć się z narastającym zmęczeniem nocną jazdą, co stwarza niebezpieczeństwo zaśnięcia.

Podróż pociągiem nadal cieszy się sporą popularnością, ale należy pamiętać, że tym środkiem transportu dotrzemy jedynie do najbardziej znanych kurortów, a wizja przesiadki raczej działa zniechęcająco, szczególnie gdy podróżuje się całą rodziną.

Śledź promocje!

W planowaniu wakacji letnich na 2017 rok należy także uwzględnić wszelkie oferty promocyjne. Ciekawą propozycją są oferty serwisów zakupów grupowych. Zniżki sięgają nawet 70-80%. O jednym trzeba tylko pamiętać – zawsze należy dokładnie sprawdzić, co obejmuje dana propozycja, aby nie trzeba było później niczego dopłacać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here