Urlop w Szczyrku – wszystko, co musisz wiedzieć

0
1661

Urlop w Szczyrku to zdecydowanie dobry pomysł. Bez względu na datę przyjazdu, w Szczyrku nie można narzekać na nudę. Wie to zarówno ten, kto na wakacje w górach wybiera serce Beskidu Śląskiego, jak i ten, kto na urlop w Szczyrku wybiera się zimową porą.

Co robić w Szczyrku podczas urlopu?

Ten znany górski kurort jest zlokalizowany pomiędzy dwoma górskimi szczytami – Skrzycznem i Klimczokiem. Obecność gór i szlaków turystycznych daje możliwość odbywania górskich wycieczek pieszych i rowerowych, zaś zimą wycieczek pieszych i skiturowych. Co więcej, w samym tylko Szczyrku znajduje się kilkanaście obiektów narciarskich, których trasy zjazdowe dają łącznie największy rezultat pod względem liczby i ich długości w Polsce.

Atrakcje podczas urlopu w Szczyrku to nie tylko wycieczki górskie oraz jazda na nartach i snowboardzie. To również możliwość zwiedzania licznych atrakcji, wśród których na szczególne wyróżnienie zasługuje zabytkowe, drewniane Sanktuarium św. Jakuba, Sanktuarium na Górce z cudownym źródełkiem, Bator Art Gallery (beskidzka galeria sztuki) oraz kompleks skoczni narciarskich Skalite.

Urlop w Szczyrku może również być świetną okazją do poznania regionalnych smaków i tradycji. Turystyka gastronomiczna Szczyrku od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Jest tu wiele restauracji i knajp, które oferują możliwość skosztowania regionalnych dań i trunków. Są też miejsca takie jak Bar 6. Piętro, które umożliwiają skosztowanie pysznej, świeżo mielonej kawy, wysokiej jakości alkoholu, domowego ciasta i przystawek z menu tapas siedząc przy stoliku z widokiem na panoramę szczytów Beskidu Śląskiego.

W Szczyrku istnieje również wielu lokalnych artystów, którzy prowadzą swoje indywidualne pracownie. Jest tu pracownia artystyczna wyrobów ceramicznych oraz galeria pod Aniołkiem z cudowną i niepowtarzalną kolekcją ręcznie rzeźbionych aniołków.

Dla osób, które lubią spędzać urlop w Szczyrku w nieco inny sposób, mogą skorzystać z lotu helikopterem, lotu w tandemie na paralotni oraz wypożyczyć sobie rower górski lub elektryczny w Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo i zjeżdżać nim ze Skrzycznego lub Klimczoka lub przemieszczać się nim po wyznaczonych trasach Enduro Trails.

Biznes podczas urlopu w Szczyrku

Niesłabnącą popularnością cieszą się sale konferencyjne w górach, a precyzyjniej – ich wynajem. W Szczyrku, przez cały rok, organizowane są różnego rodzaju spotkania biznesowe, szkolenia, konferencje i warsztaty często połączone z impreza integracyjnymi. Część uczestników tego typu wydarzeń traktuje je jako swego rodzaju urlop. Mając bardzo małe dzieci lub będąc w trakcie np. budowy domu, każdy wyjazd poza miasto jest traktowany jako urlop.

Tego typu osoby traktują urlop w Szczyrku jako wybawienie. Świeże, rześkie, górskie powietrze, piękne widoki, pyszne jedzenie oraz odejście od miejskiego zgiełku i problemów dnia codziennego pozwala na godnie wypocząć. A o to właśnie chodzi w wyjeździe na urlop.

Gdzie rezerwować urlop w Szczyrku?

Nie ma się zatem co dziwić, że wpisując w wyszukiwarce frazę: „noclegi Szczyrk” można znaleźć tak wiele różnego rodzaju obiektów oferujących zakwaterowanie w górach. Część z nich umożliwia poza wynajęciem pokoju z prywatną łazienką, także wyżywienie całodzienne oraz wspomnianą wcześniej dostępność sal konferencyjnych. Wśród tego typu obiektów na szczególne wyróżnienie zasługuje największy z nich – Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo.

Jest to obiekt położony w malowniczym miejscu, z niepowtarzalnym widokiem z okien na panoramę górskich szczytów (w tym na najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego – Skrzyczne). Orle Gniazdo dysponuje kilkuset miejscami noclegowymi, kilkoma lokalami gastronomicznymi ze zróżnicowaną ofertą, kilkunastoma różnych rozmiarów salami konferencyjnymi, strefą SPA&Wellness z gabinetem rehabilitacyjnym, jacuzzi, sauną, basenem zewnętrznym z podgrzewaną wodą i wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

W sprawie zakwaterowania na urlop w Szczyrku można skontaktować się z jego działem recepcji:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here