Żywiec

Żywiec to miasto położone w województwie śląskim. Jest siedzibą powiatu żywieckiego. W skład miasta wchodzi 8 dzielnic, które zamieszkuje ok. 32 tysięcy osób. Żywiec znajduje się na wysokości 345-350 m n.p.m.. Jest znanym ośrodkiem turystycznym, głównie dzięki bliskości Jeziora Żywieckiego oraz okolicznych zimowych kurortów sportowych, tj. Szczyrk, Zwardoń i Korbielów.

Pobliskie pasma górskie, tj. Beskid Mały, Beskid Śląski i Beskid Żywiecki oraz mnogość atrakcji turystycznych (np. Stary Zamek,  Pałac Habsburgów, Muzeum Browaru Żywiec, lotnisko sportowe u stóp góry Żar) i wydarzeń o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym sprawiają, że co roku miasto odwiedzają tysiące turystów.

Dużym atutem miasta jest jego położenie. Bliskość drogi ekspresowej S1 oraz granicy ze Słowacją i Czechami umożliwia nie tylko szybkie przemieszczanie się na północ kraju, ale również i za granicę. To sprzyja wymianie handlowej oraz rozwojowi turystyki. Dobra infrastruktura drogowa umożliwia również szybkie połączenie z największym miastem w regionie – Bielsko-Białą.

Pozostając przy kwestiach gospodarczych, Żywiec to ośrodek przemysłowy. Słynie z produkcji piwa, które podobno było już warzone w czasach średniowiecznych. Są tu również różnego rodzaju zakłady, tj. Zakłady Mięsne w Żywcu, producent profili tarasowych i balkonowych oraz mat drenażowych, największy producent sprzętu medycznego czy fabryka mydeł. Istnieje również wiele firm usługowych, typowych dla potrzeb mieszkańców miasta.

Mieszkanie w Żywcu – gdzie i jak szukać?

Żywiec to miasto powszechnie znane i cenione. Zdaniem jego mieszkańców, to idealne miejsce do życia. Coś w tym jest. Liczba mieszkańców Żywca na przestrzeni lat rośnie. To sprzyja inwestycjom, w tym także w nieruchomości. Pojawiają się oferty z rynku pierwotnego, ale nie brak też ofert z rynku wtórnego. Jak zatem szukać swojego miejsca w Żywcu?

Sposobów jest wiele. Można przeglądać oferty w Internecie, w prasie drukowanej. Niekiedy w radio oraz na bilboardach miejskich można znaleźć ogłoszenia o nowych inwestycjach w mieście. Najlepszym jednak wyjściem, zwłaszcza jeżeli nie mieszkamy w okolicy, jest skorzystanie z usług profesjonalnego biura nieruchomości specjalizującego się w pośredniczeniu w transakcjach kupna-sprzedaży nieruchomości na rynku lokalnym.

W Żywcu takim biurem jest m.in. Józef Kufel Nieruchomości. Jest to powszechnie znana i uznana agencja, która istnieje na rynku od 1993 roku. Posiada swoje stacjonarne biuro w centrum Żywca, przy al. Piłsudskiego 34/1. Z jej agentami można skontaktować się telefonicznie: 601 996 588 oraz mailowo: biuro@jkn.com.pl

Pomoc biura nieruchomości z Żywca

Dlaczego akurat warto skorzystać z usług specjalistycznego, lokalnego biura nieruchomości? Przede wszystkim dlatego, że jego agenci doskonale wiedzą, które mieszkania na sprzedaż w Żywcu są warte uwagi, a które warto omijać szerokim łukiem (np. ze względu na nieatrakcyjne położenie, niesympatycznych sąsiadów lub okolicę i inne bardzo ważne cechy).

Domy na sprzedaż w Żywcu również cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób, które chcą zamieszkać lub zainwestować w nieruchomości znajdujące się w stolicy powiatu żywieckiego. Znajomość przepisów prawa oraz wiedza w jaki sposób sprawdzić nieruchomość czy jest zadłużona lub czy posiada jakieś ukryte wady, to umiejętności, które są nie do przecenienia w trakcie zakupu nieruchomości budynkowej i gruntowej. Korzystanie z usług lokalnego i polecanego biura nieruchomości może zatem uchronić przed kosztowną pomyłką.

Niekiedy na rynku żywieckich nieruchomości nie ma zbyt wielu ofert sprzedaży mieszkań lub domów. Wówczas część zdeterminowanych osób zaczyna rozglądać się za inwestycją w grunt. Na działki w górach jest stały popyt. W Beskidzie Żywieckim, ale i nie tylko, wciąż można znaleźć prawdziwe okazje. Często pojawiają się oferty działek nad jeziorem Żywieckim lub widokowych działek w Korbielowie, Szczyrku, Zwardoniu i innych popularnych śląskich kurortach górskich.

Z racji tego, że są bardzo atrakcyjne, zdarza się, że pojawiają się na kilka dni na stronie biura, po czym po chwili są już sprzedane lub zarezerwowane. To cenna informacja dla osób, które chcą zamieszkać w Żywcu. Spieszmy się korzystać z okazji, gdyż tak szybko mogą być nieaktualne. Nie bójmy się korzystać z usług biur. Te profesjonalne pomogą nam znaleźć dokładnie tę nieruchomość, której poszukujemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here