Turcja czy Egipt - jaki kierunek wybrać?

Turcja i Egipt od wielu lat stanowią niezwykle popularne kierunki wyjazdów wakacyjnych Polaków. Decyduje o tym nie tylko gwarancja pięknej i słonecznej pogody, ale także oferta stricte turystyczna, baza noclegowa, a nawet łatwość dotarcia i to zarówno na własną rękę, jak i poprzez wykupienie wycieczki w biurze podróży.

Dlaczego Turcja?

To pastwo może pochwalić się naprawdę różnorodną bazą hotelową, więc ma ofertę zarówno dla mniej, jak i bardziej zasobnych finansowo osób. Ponadto, zawsze mamy gwarancję, że hotel pięciogwiazdkowy spełnia wszelkie normy i jest na wysokim poziomie. Turcja przyciąga również pięknymi i przede wszystkim piaszczystymi plażami rozsianymi po Riwierze Tureckiej oraz Riwierze Egejskiej. Ta druga uważana jest za zdecydowanie bardziej urokliwą ze względu na urocze zatoczki, klimatyczne miasteczka i olśniewające krajobrazy.
Oprócz leniuchowania na plaży, Turcja ma wyjątkową ofertę dla miłośników zwiedzania. Zawsze warto wybrać się na wycieczkę fakultatywną do Parku Narodowego Pammukale, gdzie można podziwiać wspaniałe tarasy wapienne. Równie ciekawie prezentuje się Kapadocja z księżycowym krajobrazem stworzonym przez formy tufowe oraz domami i kościołami wykutymi w skałach tufowych.
Wszystkie panie będą zachwycone tureckimi bazarami, na których niekiedy można kupić naprawdę ciekawe rzeczy za korzystną cenę, o ile potrafi się targować. Nie można też zapominać o bardzo dobrej ofercie dla amatorów nocnych rozrywek.

Dlaczego Egipt?

Przede wszystkim zawsze świeci słońce i jest ciepło. Lato jest nawet zbyt gorące dla wielu Polaków, dlatego też ten kierunek cieszy się uznaniem w miesiącach jesiennych, zimowych i wiosennych, kiedy i tak temperatura nie spada poniżej 25 stopni Celsjusza. Ze względu na pogodę, zwolennicy opalania się i wygrzewania na słońcu na pewno będą usatysfakcjonowani, chyba, że zapomną nasmarować ciało kremem z wysokim filtrem.
Słodkie leniuchowanie to nie wszystko, na co można liczyć w Egipcie. Ten kraj przyciąga coraz większą grupę zwolenników aktywnego wypoczynku, przede wszystkim sportów wodnych. Wybrzeża Egiptu sprzyjają amatorom windsurfingu, kitesurfingu, ale także chętni na nurkowanie znajdą coś dla siebie. Wielu turystów decyduje się też na rejsy statkiem, wycieczki fakultatywne do Kairu oraz oczywiście Luksoru.
Największe kurorty, jak Hurghada, czy Sharm el Sheikh mają niezłą bazę hotelową, chociaż niektórzy narzekają, że w porównaniu z Turcją, to hotele egipskie oferują niższy standard. Jednak warto pamiętać, że Egipt jest stosunkowo tanim miejscem na wakacyjny wyjazd.

Co wybrać? Wydaje się, że każdy powinien rozważyć wszelkie zalety obu kierunków i samodzielnie zdecydować się na to, co bardziej odpowiada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here