Lubisz często podróżować? A może to Twoja praca? Bez względu na to jaki jest powód tego, że wiele godzin spędzasz w samochodzie powinieneś zawsze dbać o swoją wygodę, ale również troszczyć się o zdrowie i doskonałą kondycję kręgosłupa.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że długotrwała, wielogodzinna podróż negatywnie wpływa na zdrowie naszego kręgosłupa. Kiedy przez kilka godzin siedzimy za kierownicą samochodu wówczas nasz kręgosłup cierpi, a zwłaszcza jego odcinek szyjny i lędźwiowy. Dodatkowo nadmiernie obciążone są mięśnie pleców oraz karku. Jak zadbać o komfort i zdrowie w czasie podróży? Okazuje się że alternatywą są poduszki ortopedyczne, lub zagłówki.

Zalety zdrowotne poduszki podróżnej

Kiedy odbywamy wielogodzinne podróże, musimy przebywać przez długi czas w pozycji siedzącej. Tego typu pozycja negatywnie wpływa na kręgosłup, a przede wszystkim obciąża go. Jeżeli zastosujemy poduszki lędźwiowe, nie tylko zadbamy o komfort jazdy ale także odciążamy dolny odcinek kręgosłupa. Idealnym rozwiązaniem są poduszki które stosujemy w czasie podróży samochodem. Stosowane mogą być zarówno przez kierowców, jak i pasażerów.

Znakomitą alternatywą dla dobrego i zdrowego podróżowania są kliny lędźwiowe. To niewielkich rozmiarów poduszki ortopedyczne, które można mocować do fotela samochodowego. To właśnie one zapewniają nam dbałość o komfort jazdy nawet przez wiele długich godzin. Najczęściej tego typu poduszki medyczne są stworzone z elastycznej pianki poliuretanowej. Jest to materiał nowoczesny i innowacyjny, który idealnie dostosowuje się do kształtu pleców, a jednocześnie jest wytrzymały dzięki czemu się nie odkształca. Dodatkowo warto zaznaczyć, że każda poduszka wyposażona jest także w zdejmowany pokrowiec, dzięki czemu łatwo utrzymać je w czystości.

Dlaczego warto zastosować poduszkę lędźwiową?

Jak dowodzą badania poduszka lędźwiowa jest ważnym i niemal niezastąpionym asortymentem w czasie podróży. Warto zaznaczyć, że poduszka ortopedyczna nie tylko uprzyjemni nam całą podróż, ale również pomoże zadbać o kręgosłup, a przede wszystkim sprawi, że nie zostanie nadmiernie obciążony. Walorami każdej lędźwiowej poduszki do samochodu są:

  • Bardzo szeroki i różnorodny zakres zastosowania, co sprawia, że można stosować ją nie tylko w samochodzie, ale również w domu i w pracy

  • Idealne podparcie dla całego kręgosłupa, a przede wszystkim dla jego części lędźwiowej kręgosłupa

  • Profesjonalnie dobrany kształt, stworzony przez specjalistów

  • Szybka reedukacja bólu, który może pojawić się podczas wielogodzinnego siedzenia

  • Odciążenie kręgosłupa oraz mięśni

  • Poduszki wyposażone są w paski elastyczne, co sprawia, że z łatwością możemy je zamontować

  • Poduszki nie ograniczają swobody ruchów

W podróż zabierz zagłówek

Nieodłącznym wyposażeniem każdej podróży jest również zagłówek. Najbardziej potrzebny jest on pasażerom, bez względu na to jakim środkiem komunikacji się poruszają. Zagłówek możemy bowiem użyć zarówno w samochodzie, autobusie, pociągu, jak i w samolocie. Dba on o cały nasz kręgosłup, a przede wszystkim troszczy się o odcinek szyjny, ponieważ usztywnia i wspiera kark i szyję. Dodatkowo poduszka podróżna chroni kręgosłup przed skutkami przeciążeń. Z takim wyposażeniem na pewno będzie nam się wygodnie i przyjemnie podróżować, a co najważniejsze nie będziemy odczuwać żadnych bóli.

Przerwa w podróży

Oczywiście czasem nasza podróż przebiega tak długo, że musimy zatrzymać się na nocleg. Tutaj również warto zadbać o komfort swego snu i zdrowie kręgosłupa. Warto zabrać ze sobą poduszki ortopedyczne, dzięki którym zawsze przyjemnie spędzimy noc. Poduszki posiadają specjalistyczne wyprofilowanie, dzięki czemu pozytywnie oddziałują na nasz kręgosłup. Materiał ten jest bardzo wysokiej jakości dlatego służy nam długi czas i nie odkształca się. W długiej podróży przydadzą się więc nie tylko poduszki do samochodu i zagłówki, ale również ortopedyczne poduszki do spania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here