Rejsy wycieczkowe jako coraz popularniejszy sposób na wyjątkowe wakacje

Jak połączyć niezapomnianą przygodę na morzu z możliwością odwiedzenia rozmaitych ciekawych miejsc oraz wysokiej klasy bazą noclegową i turystyczną? Wydaje się to niemożliwe, ale jednak rejsy wycieczkowe dają taką perspektywę. Jeszcze kilka lat temu ten sposób spędzenia wakacji kojarzył się z czymś absolutnie nieosiągalnym dla przeciętnego turysty, obecnie ilość ofert staje się dowodem na to, że rejsy wycieczkowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Cel podróży

W zasadzie nie ma tutaj ograniczeń, oczywiście poza tymi finansowymi, jednak zdecydowanie najczęściej wybierane są rejsy w basenie Morza Śródziemnego. Ciekawą propozycję stanowią również wyprawy wzdłuż Wysp Kanaryjskich oraz Karaibów. Interesującą alternatywę dla rejsów morskich stanowią rejsy rzeczne po największych europejskich i światowych rzekach.

Atrakcje

Rejsy wycieczkowe nie są tak naprawdę propozycją dla typowych wilków morskich, dla których wystarczy malutka kajuta i bezmiar wód. W tym przypadku mowa o naprawdę luksusowych statkach z komfortowymi kabinami wyposażonymi w łazienki z WC oraz prysznicem. W czasie rejsu nie trzeba podziwiać jedynie fali i przepływających ławic ryb, ale można liczyć na aktywny wypoczynek. Na statkach da się korzystać z basenów, kortów, boisk sportowych, klubów fitness, a czasami nawet z pola golfowego. Do dyspozycji turystów są gabinety masażu i piękności czy też spa z saunami i jacuzzi. Wieczory umilą przedstawienia teatralne, ale także dyskoteki, ekskluzywne restauracje. Można także udać się do kasyna. Armatorzy prześcigają się w pomysłach, aby przyciągnąć jak najwięcej osób na takie rejsy.

Oferta gastronomiczna

Statki wycieczkowe mogą pochwalić się wyjątkowo zróżnicowanym i wysokiej jakości menu. Restauracje specjalizują się w daniach określonych kuchni świata, a lokale z przekąskami, kawiarnie i bary oferują naprawdę szeroki wybór smakowitych potraw, a także alkoholi i koktajli bezalkoholowych.

Zwiedzanie

Statki wycieczkowe są tak naprawdę pływającym luksusowym hotelem, który każdego dnia pozwala znaleźć się w innym miejscu. Statki z reguły zatrzymują się w najbardziej atrakcyjnych pod względem turystycznym portach, a chętni mogą zejść na ląd, aby w pełni poznać uroki danego miejsca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here