Gdy dziecko ma wyruszyć na klasową wycieczkę, rodzice intensywnie myślą o jego bezpieczeństwie. Grupowa polisa dla uczniów, wykupywana przy takich okazjach ma zwykle bardzo ograniczony zakres i zapewnia minimalne sumy gwarantowane. Warto więc pomyśleć o dodatkowym, dobrym ubezpieczeniu dla swojego dziecka.

Właściwie dobrana polisa

Ubezpieczenie turystyczne powinno zawierać:

  • Koszty leczenia – w przypadku wyjazdów zagranicznych. Polisa powinna gwarantować pokrycie wszelkich kwot za usługi medyczne nierefundowane przez EKUZ (Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego). Są to np. pobyt w szpitalu, transport sanitarny, wizyty lekarskie, powrót do kraju, koszty leków i zabiegów. Bezpieczna suma gwarantowana na terenie Europy wynosi 20000 – 50000 euro, a poza nią – od 100 000 euro w górę.

  • OC – ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Jest to ochrona, która gwarantuje większy spokój rodzicom. Gdy dziecko wyrządzi jakąś szkodę, ubezpieczenie pokryje stratę, zarówno na mieniu, jak i na osobach trzecich. W ten sposób można skutecznie uchronić się przed kosztami leczenia czy naprawy.

  • NNW. Polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków powinna opiewać na sumę gwarantowaną od 10 000 do 100 000 PLN. Jest konieczna w przypadku, gdy szkolne ubezpieczenie nie zapewnia takiej ochrony podczas wyjazdów lub gdy kwota gwarantowana jest zbyt niska. Dobre ubezpieczenie można zamówić na stronie Wygodnie.pl.

  • Ochronę bagażu. Gdy dziecko zniszczy, zagubi lub kiedy zostaną mu skradzione rzeczy osobiste, można liczyć na odszkodowanie, pokrywające poniesioną stratę. Trzeba jednak pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu bagażu i zapoznać się z wcześniej z informacjami podawanymi na ten temat przez ubezpieczyciela. Dziecko powinno natomiast zostać o tym pouczone przez rodziców przed wyjazdem.

  • Ochronę na czas uprawiania sportów. Jeśli dziecko podczas wyjazdu będzie uprawiało sporty określone jako te o podwyższonym ryzyku czy ekstremalne, warto zadbać o to, by polisa dotyczyła tej konkretnej aktywności. Dodatkowo można także ubezpieczyć sprzęt sportowy.

Należy pamiętać, że dobre ubezpieczenie wcale nie musi być bardzo drogie. Więcej informacji znaleźć można na stronie https://wygodnie.pl/! Konsultanci, dostępni pod telefonem chętnie podadzą szczegóły i pomogą w doborze idealnego rozwiązania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here